Jak przystąpić do medicare?

Updated on:

AUTOR:

Gdy zbliża się moment osiągnięcia wieku 65 lat, wiele osób zaczyna zastanawiać się nad przystąpieniem do programu Medicare. Medicare to federalny program ubezpieczenia zdrowotnego dla osób w wieku emerytalnym w Stanach Zjednoczonych. Przystąpienie do tego programu wiąże się z pewnymi krokami i decyzjami. Poniżej znajduje się nagranie rozmowy dotyczącej tego, jakie działania powinny zostać podjęte przez osoby, które wkrótce osiągną wiek 65 lat, aby mogły dołączyć do Medicare oraz jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przed podjęciem tej decyzji. Pod materiałem video znajduje się również zapis tekstowy tej rozmowy.

Jakie kroki powinny podjąć osoby, które w niedługim czasie osiągną większe 65 lat, by przystąpić do programu Medicare?

Ok. 3 miesiące przed przystąpieniem do Medicare, czyli przed ukończeniem 65 roku życia, warto skontaktować się z Biurem Social Security. To jest pierwszy krok, który musimy podjąć. Żaden agent nie będzie mógł załatwić za nas tego pierwszego kroku, którym jest przystąpienie do Original Medicare, czyli podstawowego planu Medicare – Część A i Część B.

Gdzie należy się w tym celu udać?

Tę sprawę załatwiamy bezpośrednio przez Biuro Social Security. Można to zrobić na kilka sposobów. Oczywiście, możemy udać się do biura Social Security. W zależności od lokalizacji biura, możemy być przyjęci lub umówiona będzie dla nas rozmowa w późniejszym czasie.
Jeśli chodzi o moment, w którym możemy zacząć starać się o przystąpienie do Medicare, to, jak powiedziałem, jest to możliwe najwcześniej na 3 miesiące przed miesiącem naszych urodzin. Jeśli ktoś urodził się w kwietniu, to już w styczniu może udać się do Biura Social Security i zacząć załatwiać te sprawy. Pamiętajmy, że przystępujemy do Części A i Części B Medicare. Część A to część szpitalna, a Część B to część medyczna. Możemy oczywiście również wejść na stronę internetową Biura Social Security i tam złożyć wniosek o przystąpienie do Części A i Części B. Możemy też spróbować dzwonić na główny numer Biura Social Security, który znajdziecie Państwo na ich stronie internetowej, i tam również starać się umówić na wizytę w celu wystąpienia o ten podstawowy plan Medicare.

Czy wszyscy, którzy kończą 65 rok życia, muszą przystąpić do Medicare?

Nie, nie wszyscy. Tutaj szczególnie należy zwrócić uwagę na przypadki osób, które kończą 65 lat, ale nadal pracują i posiadają grupowy plan ubezpieczeniowy z zakładu pracy. Istnieje jeden warunek: ten zakład pracy musi mieć co najmniej 20 pracowników. Jeżeli tak jest, wówczas możemy rozważyć, czy przejście na Medicare ma sens. Bardzo często okazuje się jednak, że takie przejście ma sens ze względu na warunki finansowe i świadczenia, które możemy uzyskać. Obserwując sytuację wielu rodaków na przestrzeni kilkunastu lat, zaobserwowałęm, że w znacznej większości przypadków, przejście na Medicare opłaca się.

Pamiętajmy, że koszty posiadania Medicare to obecnie płacenie składki na Część B w wysokości 164 dolarów i 90 centów. Jeżeli nasz plan grupowy w ubezpieczeniu, który posiadamy z zakładu pracy, kosztuje nas drożej, na przykład jeżeli posiadamy plan z wysokim deductible, wówczas warto rozważyć przejście na Medicare. Nie jest to jednak regułą, należy to dokładnie rozważyć. Oczywiście, zdarzają się przypadki, że jeżeli ktoś ma dobre ubezpieczenie pracownicze z zakładu pracy, to pozostanie na tym ubezpieczeniu ma sens. W takim przypadku, nie musimy się martwić o żadnego rodzaju kary, bo jesteśmy zabezpieczeni poprzez posiadanie tego ubezpieczenia grupowego.